Slow Blogging na YouTubie

Taaa daaam! Założyłam kanał na YouTubie!

Myślałam o tym od dłuższego czasu, jednak zawsze przed podjęciem decyzji pojawiała się lista różnych „ale” i trochę też obawiałam się wyjścia z własnej strefy komfortu, jaką zdecydowanie było stanie po drugiej stronie kamery. Pozostawały też kwestie sprzętowe, bo wiadomo, że obecnie tworzony kontent broni się również wysoką jakością.

Pewnego dnia, z początkiem zamknięcia na społecznej kwarantannie stwierdziłam, że jednak to zrobię. Stworzyłam przestrzeń studia w naszym pokoju bez specjalnego przeznaczenia (wcześniej był miejscem prasowania, teraz służy za siłownię, studio i salę konferencyjną), nagrałam intro i jeden odcinek, po czym wysłałam do pierwszego krytyka – mojej Siostry. Po konkretnej analizie te dwa pierwsze nagrania trafiły do kosza 😀

Moja Siostra pomogła mi wybrać odpowiedni kadr, przekazując swoją wiedzę o kompozycji obrazu i udzielając odpowiednich wskazówek, i tak powstał ostateczny kształt małego studia:

 

 

Zauważyłam, że zdecydowanie łatwiej jest mi tworzyć treści video, niż zbierać się każdorazowo do pisania. Mogę Wam też zaprezentować ubrania, o których opowiadam, bez uciekania się do sztuczek z kijkiem od selfie czy szukania kadrów i proszenia o pomoc fotografa.

Jeśli chodzi o sprzęt, to początkowo wykorzystywałam dzienne światło z okna i opcję wideo we własnym telefonie. Po filmie, kiedy pogoda spłatała mi totalnego figla i zmieniła się 4 razy w ciągu 18-minutowego nagrania, mój Chłopak zrobił mi niespodziankę i sprezentował lampę wraz z mikrofonem 😀 Teraz nie tylko lepiej mnie widać, ale przede wszystkim lepiej słychać!

 

 

W planach za jakiś czas mam wymianę telefonu na iPhone 11 Pro, który znacznie lepiej radzi sobie z nagrywaniem wideo, więc i jakość produkowanych przeze mnie treści wzrośnie 😉

Na razie zapraszam Was do subskrybowania kanału i poznania mnie jeszcze bliżej!

Pewnie będę robiła transkrypcję treści z filmu na posty na blogu, jak tylko się trochę ogarnę.

Stay tuned!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s