Ch-ch-ch-changes

Ostatnio zadziała się u mnie duża zmiana – przeniosłam swoje życie prywatne i zawodowe w inne miejsce – przeprowadziłam się z Trójmiasta do Warszawy. Choć morze mam teraz 3 godziny jazdy pociągiem, a nie 3 km rowerem, to podchodzę do całego warszawskiego przedsięwzięcia pozytywnie.

Warszawa to również dużo plusów pod kątem slow blogowym i slow life – choćby dlatego, że na osiedlu, na którym mieszkam jest ekologiczna piekarnia, delikatesy z produktami pochodzenia eko, naturalne lody i warzywniak, gdzie można kupić jajka od szczęśliwych kur. Przeprowadzając się zrezygnowałam z posiadania samochodu, który powoli zaczął narzekać na swój wiek (22 lata), a do tego przy świetnie zorganizowanej komunikacji miejskiej w stolicy jest kompletnie zbędny.

IMG_3893

Zgodnie z wyzwaniem Slow Fashion Season, w którym uczestniczę już od ponad miesiąca, poznaję warszawskie second handy i butiki vintage, których jest tu ogrom! Choć zauważyłam, że od czasu mojej małej przemiany, nawet stamtąd wychodzę prawie zawsze z pustymi rękami. I jest mi z tym cudownie! Na zdjęciach, które zrobił mój Blogo-Chłopak 😉 mam na sobie bluzkę z idealnie przewiewnej wiskozy, którą wyhaczyłam w sklepie vintage Ventimiglia – to jak na razie jeden z moich dwóch second handowych zakupów od czerwca.

IMG_3888

IMG_3889

Wiele odkryć jeszcze przede mną, przede wszystkim tych kulturalno – kulinarnych, które w pierwszym miesiącu mieszkania w Warszawie musiałam trochę odłożyć na bok. Z poszukiwań, jakie poczyniłam, widzę jednak, że najwygodniej byłoby się rozdwoić albo nawet roztroić, aby móc w pełni czerpać z tutejszych możliwości. Zatem po morsku, piracku i surfersku – Ahoj przygodo! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s