Slow Fashion Season

stop sign
Photo by Mwabonje on Pexels.com

Jakiś czas temu, dzięki pracy dla marki modowej, miałam szansę uczestniczyć w warsztatach, na których swoją prelekcję miała Anna Pięta – jedna z założycielek Hush Warsaw. Pamiętam, że byłam pod wrażeniem jej stylu, zaangażowania w modę lokalną i projektu, który tworzyła. Zupełnie przypadkiem trafiłam niedawno na jej felieton w Noizz, gdzie opowiada, jak od 16 miesięcy nie kupuje nowych ubrań. Tam właśnie dowiedziałam się o akcji Slow Fashion Season, która jest wyzwaniem dla konsumentów, aby przez 3 miesiące nie kupować nowych ubrań. Jeśli uda się zrealizować wyzwanie, cała ekipa Coallition (serwisu crowdactingowego) przestanie kupować nowe ubrania.

Skoro czytacie ten tekst, to nie muszę Wam pisać, jak bardzo proces produkcji ubrań wpływa na zanieczyszczenie środowiska i ile tekstylnych śmieci wala się po świecie. Moja droga do slow fashion jest zakręcona i na pewno nie jestem nawet blisko jej końca, ale zadeklarowałam się, że wezmę udział w wyzwaniu. W decyzji trochę pomogła mi data startu – 21 czerwca, który co roku jest dla mnie datą wszelkich początków, a 32 lata temu był również pierwszym dniem mojego życia 😉

To wyzwanie i idea za nim stojąca przyniosła mi trochę myśli o kolejnym kroku w stronę minimal, slow i capsule. Chyba w końcu dojrzewam do zupełnie osobistego spojrzenia na modę i styl. Kwestionuje to wszystko, co w jakiś sposób wyniosłam z domu i co było moimi wbudowanymi standardami. W końcu zdaję sobie sprawę z tego, że duża liczba butów nie decyduje o poziomie szczęścia i mam co raz mniejsze problemy z tym, żeby rozstawać się z niektórymi parami, które stanowią tylko ozdobę mojej szafy, a nie moich stóp. Istotnie zmniejszyłam liczbę posiadanych rzeczy i pewnie w ciągu najbliższego miesiąca, przed dużą przeprowadzką, jeszcze bardziej uszczuplę stan posiadania.

Zatem, od 21 czerwca do 21 września – zero zakupów nowych ciuchów! Przyłączycie się do mnie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s