Stylowe rozterki

Wiele razy, we wszelkiego rodzaju postach, wspominałam Wam, że aby osiągnąć stan perfekcyjnej garderoby, trzeba zacząć od zdefiniowania własnego stylu. Do niedawna miałam wrażenie, że mój styl jest w 100% taki, jakim chciałabym, aby był. Uzupełniam powoli szafę o ubrania z wishlisty, dostaję trzęsiawek na widok frędzli z zamszu, a za unikatowe kowbojki mogłabym oddawać najlepszy deser pod słońcem przez 5 lat. No może 3.

01fe8e2f7ea1daddcbd9688555c504d3

Ostatnio jednak mocniej krzyczą do mnie zestawy minimalistyczne, może nie aż tak bardzo jak u Ivanii Carpio, której blog uwielbiam odwiedzać, ale dość blisko. Wystarczy wziąć za przykład dzisiejszą dezycję o zakupie sportowych butów, które święcą triumfy na paryskich ulicach. Zawsze podziwiałam styl nowoczesnych Paryżanek, doceniając wysmakowanie, z jakim łączyły pozornie niepasujące do siebie elementy, tworząc idealną całość. Teraz, poza samym podziwianiem, mam ochotę się przyodziać w szaro-czarno-białe, zupełnie proste, świetnie skrojone ubrania, w unisexowym klimacie.

5d9a5b8009c0bed7eac8197d587dd0aa 6e3da8452825a717995a2e33f4dfcf8e

Pojawiła się jednak tytułowa rozterka – czy to nie będzie zdradzenie własnego, dawno wytyczonego i ukochanego stylu, na rzecz chwilowej zachcianki? Jeszcze nie potrafię odpowiedzieć sobie na to pytanie. Intuicyjnie wyczuwam jednak, że ilość myśli i pomysłów na minimalistyczne zestawy, przekracza znamiona błahego zjawiska, które mogłabym zignorować. Każda z nas w jakiś sposób się rozwija, ewoluuje. Taką ewolucję można zauważyć też w sposobie ubierania się. Pewnie i Wy miałyście w swoim życiu okres ubierania się w czarne powyciągne swetry, glany i nadmiar czarnej kredki do oczu. Jednym to przeszło, ewoluowali, stwierdzili, że są w innym momencie życia, podobają im się inne rzeczy, w których czują się dobrze, nie jak w przebraniu. Inni, nadal chodzą tylko w czarnym i życia nie wyobrażają sobie bez ciężkich butów- bo tak jest im dobrze. Jedni i drudzy mają rację, jedni i drudzy są wierni swojemu stylowi, bo noszą rzeczy, które uwielbiają.

01d1f2b54499c30690d73af5b5dbfff1275ddf73d416ede0c1229c280f2f3c00

Być może mój styl przechodzi zmianę, kolejną odsłonę, której w tej chwili potrzebuję, a przecież nawet do minimalnego zestawu założę torbę z frędzlami, i nie tylko dlatego, że jedyne jakie mam bez frędzli, to płócienne torby na zakupy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s