Projekt 600 – start

Jakiś czas temu przeczytałam w Wysokich Obcasach artykuł o roku bez zakupów ubraniowych, jaki zafundował sobie Michał Zaczyński, uznany dziennikarz i bloger modowy. Gdzieś pomiędzy relacjami z kolejnych miesięcy rzuciło mi się w oczy stwierdzenie z badań, przeprowadzonych przez GUS, że przeciętny Polak wydaje na ubrania 600 zł rocznie. Od dłuższego czasu poświęcam uwagę temu, jak wyglądają ludzie na ulicach miejsc, w których zdarza mi się bywać, szczególnie Trójmiasta, gdzie mieszkam. Niestety wnioski z tych polskich obserwacji (na pierwszym miejscu w prywatnym rankingu dobrze ubranych nacji są u mnie aktualnie Hiszpanie) nie są pocieszające. Rzadko zdarza się zobaczyć ciekawie, i w sposób podkreślający zalety, ubraną kobietę, nie mówiąc już o mężczyznach. Każdy taki przypadek skrzętnie notuję w pamięci, a mijani ludzie mogą pomyśleć o mnie różne rzeczy, bo szczerze wyrażam swój zachwyt.

Przyznam, że w pierwszej reakcji na wspomniane 600 zł na ubrania rocznie, pomyślałam „nic dziwnego, że wyglądamy tak, jak wyglądamy”, ale później zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem problemem nie jest złe rozplanowanie tej kwoty, a nie jej wielkość. W związku z tym, że już za chwilę Nowy Rok, zainspirowana działaniem Michała Zaczyńskiego, postanowiłam przeprowadzić mały eksperyment na sobie i nazwałam go Projektem 600. Chcę sprawdzić, czy wydając w ciągu roku tylko 600 zł na ubrania jestem w stanie kupować zgodnie z zasadami, jakie ustaliłam po posprzątaniu szafy i nadal wyglądać dobrze.

Postępy i relacje z dokonanych zakupów będę zamieszczać na blogu, a finansowo w ryzach będzie trzymała mnie przedpłacona karta z rzeczonymi 600 zł. Tak więc – startujemy!

Kwota na karcie: 600 zł
Dokonanych zakupów: 0

Przy okazji życzę Wam wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku i wspaniałego Sylwestra!

experyment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s